!-- Google Tag Manager --> Doğalgaz Tesisatı - Kardelen Doğalgaz
preloader

0224 251 82 98

info@kardelendogalgaz.com

Kardelen Doğalgaz

Doğalgaz Tesisatı

Şehir içi dağıtım şirketi Bursagaz tarafından bina kapınıza kadar getirilen doğalgazı sizlerin kullanım tercihlerinize göre emniyetli, uygun ve hızlı şekilde kullanımınıza sunuyoruz.  Tesisat işlemleri sırasında Bursagaz’ın belirlemiş olduğu teknik şartname detaylarına uyulmaktadır.

Ana Kolon Tesisatı;

Kolon tesisatı bina dış yüzeyine bırakılan servis kutusundan itibaren daire sayaç yerlerine kadar çekilen tesisatlardır, kaynaklı birleşim tekniği ile yapılmaktadır.Tesisatta binaya giden gaz akışını kesebilmek için A.K.V (ana kesme vanası) ile birlikte binada yaşanabilecek sarsıntı durumunda gaz akışını otomatik kesebilen Deprem Vanası eklenmektedir.

Elektrik kaçaklarından tesisatı ve cihazları korunması için tesisat Bakır Topraklama Çubuğu ile topraklanmaktadır.

Daire İçi Tesisat

Daire İçi Tesisatı;

Doğalgaz sayacından dairede bulunan gaz yakıcı cihazlara kadar çekilen tesisatlardır,dişli bağlantı tekniği ile yapılmaktadır. Diş birleşim yerlerinde Loxeal (sıvı conta) kullanılmaktadır. Tesisatlarda kullanılacak boruların çapları dairede bulunan cihazların tüketim kapasitelerine belirlenmektedir. 

Gerekli durumlarda, örneğin; ahşap yapılarda veya yanıcı tavan bulunan mahallerde gaz kaçak dedektörü ile birlikte dedektöre bağlı bulunan, gaz kaçağı yaşandığı durumlarda daireye gelen gaz akışını kesmesi için selenoid valf kullanması zorunludur. 

A tipi cihazların (bacasız cihazlar) ve B tipi cihazların (bacalı cihazlar) bulunduğu mahalde ortamın havalandırılabilmesi için atmosfere açılan havalandırma menfezi bulunması zorunludur. C tipi cihazlarda (hermetik cihazlar) bu durum geçerli değildir.

X